Tu możemy obejrzeć naszą uroczystość
Setna rocznica odzyskania niepodległości stała się okazją przygotowania w naszej szkole wzruszającej uroczystości - niecodziennej lekcji historii. Miała ona przypomnieć dawne ciężkie czasy, ale też pobudzić do refleksji. Recytując wiersze, śpiewając patriotyczne pieśni, uczniowie ukazali rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przedstawili historię 123-letniej niewoli. Uczennice z klas V- VIII zaprezentowały, do muzyki Chopina, "Spring Waltz", taniec "Barwy ojczyzny", będący wzruszającym podsumowaniem całego programu. Pięknie zaprezentowały się także dzieciaczki z klasy 0 i przedszkolaczki. Przygotowane przez nich tańce były ukłonem w stronę Niepodległej. Piękne stroje i pełne zaangażowanie w występ dostarczyły wielu pozytywnych emocji, wyzwalając w oglądających podziw i uśmiech. Podczas uroczystości odbyło się także ślubowanie klasy pierwszej. Dzieci śpiewająco zaliczyły test wiedzy o Polsce i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Od Pani dyrektor i starszych kolegów otrzymały cenne wskazówki, jak być wartościowym uczniem - młodym Polakiem. Cała uroczystość zostanie w naszych sercach i pamięci na zawsze.
Dziś swe święto obchodziły postacie z bajek, a my razem z nimi. Dzieci miały na swych ubraniach różne ich motywy lub były za kogoś przebrane. Czas przedszkolakom i zerówczakom upłynął pod znakiem zabaw i tańców związanych z naszymi ulubionymi bohaterami. Kładliśmy oczywiście nacisk na przywoływanie utworów z morałem, bez agresji jednak nie zabrakło także opowieści o współczesnych bajkach.Na zakończenie dzieci obejrzały przedstawienie ,,Kopciuszek na zawodach" w wykonaniu rodziców, a pomiędzy zabawami słuchały innych fragmentów znanych baśni.Jak zawsze dzień w przedszkolu minął bardzo szybko, a jego uwieńczeniem był przepyszny, urodzinowy tort. Dziękujemy naszym wspaniałym gościom z Zerówki i ich fantastycznej Pani za wspólnie spędzony czas!
Najpierw zabawa, następnie kolacja, rajd nocny i nocowanka w szkole. Same atrakcje😊
Dziękujemy Rodzicom: mamie Stasia, tatusiom Szymona, Kuby i Leny oraz Bartka. Bez Was po nocy.....strach pomyśleć. Dzieciaki są super!!! Powtórzymy to?
Pierwsze nocowanie przedszkolaków w tym roku szkolnym.Kolejny raz rodzice zaufali nam powierzając swoje maluchy na całą, długą noc. Tym razem wybraliśmy się w wirtualną, i nie tylko podróż po zakątkach naszej pięknej Ojczyzny. Podczas gier i zabaw poznawaliśmy uroki gór, mórz ijezior oraz większych miast. W następnych odsłonach naszego programu zgłębimy poszczególne rejony pięknego kraju, w którym przyszło nam żyć.
Każda okazja do świętowania jest dobra, a ponieważ z dynią wiążą się mroczne skojarzenia postanowiliśmy przerwać to myślenie i spędzić dzień fantastycznie się bawiąc, jednocześnie poznając to smaczne warzywo. Były zabawy z udziałem dyń, rymowanki, tor przeszkód, gotowanie ikonsumowanie przepysznej zupy, a także prace plastyczne. Na zakończenie każdy dostał pomarańczowego balona i mógł na nim namalować,co tylko zapragnął. Dzień upłynął nam wśród śmiechu i przyjemnych zabaw, dzięki czemu dynie wśród naszych dzieci będą przywoływały same dobre wspomnienia.
Może ktoś by powiedział, że się nie da jednak okazało się, że czasami wystarczy tylko chcieć i wiele rzeczy jest możliwych. Dzięki zaufaniu naszych wspaniałych rodziców przedszkolaki wraz z uczniami klas młodszych mogły uczestniczyć we wspaniałej wycieczce do Warszawy. Co prawda pogoda uniemożliwiła nam piesze zwiedzanie stolicy, ale przez szybę podziwialiśmy Pałac Kultury i Park Łazienkowski. Celem naszej podróży była jednak wizyta w telewizji i fantastyczne warsztaty.
Dzieci poznały tajniki mowy ciała, uczestniczyły w prognozowaniu pogody na wielkim telebimie, brały udział w teleturniejach i warsztatach telewizyjnych, a także poznały pracę osób odpowiedzialnych za przekaz telewizyjny.
Czas tam spędzony dostarczył mam mnóstwo pozytywnej energii i moc niezapomnianych wspomnień, do których często będziemy wracać dzięki nagranemu przez profesjonalistów filmikowi.
11 października uczniowie klas 0-III odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną „Nad Skałką” w Starachowicach. Panie Bibliotekarki oprowadziły dzieci po bibliotece i pokazały zgromadzony księgozbiór. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda elektroniczna karta czytelnika. Poznaliśmy też zasady korzystania z wypożyczalni. Nasza wizyta w bibliotece była pełna atrakcji: rozwiązywaliśmy zagadki, tańczyliśmy, doskonaliliśmy sprawność manualną podczas zespołowych prac plastycznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Dzieci wraz z misiem „Śnieżkiem”, który w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” gości w naszej Zerówce, wysłuchały bajki logopedycznej pt. „Podróże konika kasztanka po Polsce”.W podziękowaniu za mile spędzony czas i ciekawe zajęcia biblioteczne uczniowie wręczyli Paniom Bibliotekarkom dyplom, własnoręcznie przygotowane laurki oraz bukiet jesiennych kwiatów. Z pewnością będziemy częściej odwiedzać to miejsce.
Dzień Chleba doskonale wpisał się w realizację tematów z podstawy programowej dlatego postanowiliśmy uczcić ten fakt wspaniałą wycieczką do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Atrakcje zaczęły się już z samego rana,gdy wyruszyliśmy w naszą podróż nietypowo,bo pociągiem. Potem spacerkiem udaliśmy się do naszego celu, gdzie uczestniczyliśmy w fantastycznych,praktycznych warsztatach "Od ziarenka do bochenka " podczas których dowiedzieliśmy się z czego powstaje chleb, jak się go robi i co dodać, aby był jak najzdrowszy. Na sam koniec otrzymaliśmy świeży, pachnący bochenek, który skonsumujemy podczas jutrzejszego śniadania. To jednak nie koniec atrakcji, uczestniczyliśmy jeszcze w spacerze zwiedzając walory Wielkiego Pieca, a także mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze samochody wyprodukowane w Starachowicach, w tym także przewożące żołnierzom chleb. Pełni pozytywnych wrażeń i nowej wiedzy wróciliśmy do naszego przedszkola.
Chcąc uczcić Dzień Nauczyciela i wyrazić bezmiar wdzięczności za codzienną pracę, okazywane serce, pomoc, uczniowie zadedykowali gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi przedstawienie "Balladyna". Udowodnili, że potrafią wykorzystać drzemiący w nich potencjał, a praca nauczycieli przynosi wymierne efekty.
Piękne życzenia i podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły popłynęły także od Rodziców. Wraz z cudownymi kwiatami i słodkimi upominkami przekazała je Pani Katarzyna Wiącek. Serdecznie dziękujemy i bardzo się cieszymy, że Rodzice dostrzegają naszą dobrą pracę. Tworzymy jedność, a naszym wspólnym celem jest dobro powierzonych nam skarbów - zdolnych, ciekawych świata i wiedzy - dzieci. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy. Będziemy pracować najlepiej, jak umiemy, by nasi uczniowie zdobywając wiedzę, czuli się w szkole, jak w domu wśród przyjaznych sobie ludzi.
Dziś w naszym przedszkolu kolejny intensywny i fantastyczny dzień. Tydzień rozmów o warzywach podsumowaliśmy wystawieniem wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie", gdzie w role wcieliły się prawdziwe warzywa, a także zapachniało pysznym i zdrowym tortem marchewkowym. Jego wykonanie oprócz nauki zdrowego odżywiania miało dodatkowe przesłanie wynikające z przeczytanego wcześniej opowiadania o dziewczynce, która ze względu na alergię nie mogła jeść słodyczy i mama przygotowała jej właśnie taki tort. Niestety wśród jej przyjaciół znaleźli się tacy, którzy się z niej śmiali. Na szczęście po kilku przygodach zrozumieli swój błąd i udało im się go naprawić. Nasze przedszkolaki również wysnuły z tej opowieści odpowiedni morał. Ich zadowolenie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ale to tylko kolejny dowód na to, że warto się starać!
W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu, a mianowicie ogłoszeniu wyników Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Michała Anioła. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, że znaleźliśmy się w 49 nominowanych szkołach z całej Polski, a jako jedyni w powiecie starachowickim. Cieszymy się, że nasza wspanialewyposażona, innowacyjna i kreatywna szkoła została zauważona przez szersze grono specjalistów. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszych, równie ciekawych działań. Prezentujemy nasze nagrody i filmik stworzony przez naszą wspaniałą, zaprzyjaźnioną Mamę, która pragnie zostać anonimowa, a zrobiła dla nas bardzo dużo. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY jej z całego serca!
Nasza weekendowa atrakcja - piesza wycieczka do rezerwatu przyrody Skałki w Krynkach.
Pogoda rewelacyjna, grupa na medal! Ognisko, sprzątanie na terenie rezerwatu, łazikowanie...Sobota na 5, a nawet 6!!!
Dziś Samorząd Szkolny, chcąc uczcić Dzień Chłopaka, zorganizował małą uroczystość z tej okazji. Nie zabrakło muzyki, życzeń i słodkich prezentów. Poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu na Najlepszego Kolegę. W kategorii klas młodszych zwyciężył Leszek Nowosad z klasy III, a wśród klas IV - VIII najlepszy okazał się ósmoklasista - Dominik Bachmatiuk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim chłopcom życzymy spełnienia marzeń, odwagi i siły w dążeniu do celu i wiele życiowej mądrości.
W naszych placówkach głośne czytanie jest częścią każdego dnia, jednak w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania postanowiliśmy jeszcze bardziej celebrować te chwile. Połączyliśmy je z projektem realizowanym w szkole, a związanym ze wszystkim znanym ,,Gangiem Słodziaków". Przychodzili do nas nauczyciele i uczniowie z całej szkoły, by kolejno przybliżać nam losy tych sympatycznych zwierzaków. W aktywnym słuchaniu pomagały nam maskotki słodziaków, a także nasze projektowe pluszaki-Misia i Śnieżek.
Do naszej Zerówki również zawitała jesień! Dzieci przyniosły do szkoły własnoręcznie zebrane jesienne skarby, a wśród nich: wielobarwne liście, kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębinę, a nawet kilka gałązek dzikiej róży oraz kwitnące tylko jesienią, piękne astry. Z darów pani jesieni wspólnie stworzyliśmy jesienny kącik, w którym zamieszkały wykonane przez Zerówczaków kasztanowe ludziki i zwierzątka. Wspólna praca była świetną okazją do ćwiczenia małej motoryki, a przy tym dostarczyła nam mnóstwo dobrej zabawy. Dzięki kolorowym dekoracjom nasza sala nabrała nowego, przytulnego charakteru.
Dbanie o Ziemię jest obowiązkiem każdego z nas, dlatego w naszych placówkach uczymy tego od najmłodszych lat. Dziś rozpoczęliśmy od przedstawienia na temat sprzątania i segregowania śmieci, by później wyjść i zastosować swą wiedzę w praktyce. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom zdobyliśmy worki w odpowiednich kolorach,a dla ułatwienia przykleiliśmy do nich kartki z informacją jakiego rodzaju śmieci do nich wrzucać.
Okazało się, że zbieranie śmieci też może być dla wszystkich świetną zabawą.
Kolejnym celem realizowanym w naszym przedszkolu jest zaznajomienie dzieci ze zmieniającymi się porami roku i przyporządkowanie im różnych kolorów. Dziś bawiliśmy się w pomarańczowych barwach i dzięki temu maluchy dowiedziały się, że jest to dominująca barwa jesieni. Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy poznały cechy tejże pory, a także zrozumiały, że każdy powód jest dobry, by świetnie się bawić,a przy tym przyswajać nową wiedzę.
22 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 11 Wojewódzkich Zawodach Ratowniczych. Drużyna w składzie: Julia Dwojak, Weronika Pastuszka, Wiktoria Grzebuła, Julia Wiącek, Oliwia Karwacka (uczennice kl. VII) zajęła III miejsce w kategorii "gimnazjów". Uczniowie klas IV - V w składzie: Wiktoria Murzyn, Joanna Żak, Dawid Dębicki oraz Jakub Wiśniowiecki reprezentowali szkołę w kategorii Szkoły Podstawowe po raz pierwszy. Nie udalo im się zdobyć miejsca punktowanego, za to zdobyli doświadczenie. Świetnie radzili sobie z resuscytacją krążeniowo-oddechową, opatrywaniem ran; troszkę wprawy zabrakło w kontakcie z poszkodowanym (pocieszaniu i zagadywaniu). Za rok będzie lepiej! Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy postawy.
21 września 2018 roku uczniowie PSP w Stawie Kunowskim brali udział w XII Wojewódzkim Konkursie Pierwszej Pomocy o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice.
Zawody rozgrywanie były w trzech kategoriach wiekowych. Nas obejmowały dwie kategorie: klasy IV-V-VI oraz klasy VII-VIII. W pierwszej grupie wiekowej wystartowały dwie drużyny w składzie: (1) Zosia, Oliwia, Natalia, Natalia; (2) Wiktoria, Patryk, Joanna, Tosia i Zosia.
W drugiej grupie wiekowej reprezentowały nas uczennice klasy VIII: Julia, Julia, Weronika, Wiktoria i Oliwia.
Wszystkie startujące drużyny postawione były w różnych sytuacjach zadaniowych: pomoc w przypadku krwotoku z nosa po upadku, opatrzenie otwartego zranienia urządzeniami mechanicznymi (piła, siekiera), nagła utrata przytomności, wypadek na rowerze, poparzenie olejem itp. Była sztuczna krew, sztuczne rany, ale stes – prawdziwy!
Mimo że młodzież wie I umie już dużo, nie zawsze udaje się zadziałać w 100% poprawnie.
Uczniowie nasi utrwalili zasady pierwszej pomocy, doskonaląc jednocześnie umiejętność współpracy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Pod takim hasłem obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło mnóstwa wrażeń
i wspaniałych chwil, które przyniosły dzieciom wiele radości.Wraz z klasą zero rozpoczęliśmy rozgrywki na sali gimnastycznej, by potem móc korzystać z pięknej pogody na placu przedszkolnym. Po wielu emocjach powróciliśmy do swojej sali, gdzie Pani Dyrektor uroczyście ogłosiła, że wszystkie maluchy i starszaki stały się prawdziwymi członkami naszej małej społeczności. Po przyrzeczeniu
i pasowaniu odbyło się wręczenie własnoręcznie przygotowanych medali.
Ten dzień na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci.