Dla rodziców

  • Świętokrzyskie jakie cudne

    07.05.2025

    INNOWACJA PEDAGOGICZNA "ŚWIĘTOKRZYSKIE JAKIE CUDNE" - WĄCHOCK - kolejne piękne miejsce na mapie naszego województwa.

    Dziś uczniowie klas I-VII zwiedzili najcenniejszy zabytek Wąchocka - cysterski zespół klasztorno - kościelny, który jest perłą architektury romańskiej

    z końca XII wieku. Dzieci widziały także ruiny pałacu Schoenbergów wzniesionego w XIX w., który na tle zbiornika wodnego wygląda jak pałac na wodzie. Na terenie obiektu znajdują się pozostałości zakładu metalowego, młynu wodnego oraz kamienica. Uczniowie spędzili również czas na spacerach oraz zabawie na terenie wokół pięknie zagospodarowanego Zalewu. Podsumowaniem udanej wycieczki był wspólnie spędzony czas na rozmowach

    i zabawie przy ognisku na terenie szkoły.

  • Nauka poprzez zabawę

    W klasie 3 każdy dzień to nowa przygoda! Uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale przede wszystkim uczą się poprzez aktywne działanie. W tym tygodniu tematem przewodnim było zdrowie, choroby i aktywność fizyczna, a zajęcia pełne były kreatywnych i angażujących zadań.

    Uczniowie własnoręczne stworzyli projekt pt. "Bakteria Skarpetella". Dzięki temu dzieci mogły lepiej zrozumieć, jak działają bakterie i dlaczego higiena jest tak ważna dla zdrowia. Nie zabrakło też ruchu – uczniowie wzięli udział w "bieganym dyktandzie", które połączyło naukę ortografii z aktywnością fizyczną, jest to metoda idealna dla kinestetyków czyli dzieci najlepiej przyswajających wiedzę podczas ruchu.

    Takie zajęcia sprawiają, że nauka staje się przyjemnością, a dzieci chętnie angażują się w zdobywanie nowej wiedzy. W klasie 3 nuda po prostu nie ma szans!

  • Baśnie i bajeczki

    Dzieci najszybciej uczą się poprzez doświadczanie, dlatego w naszym przedszkolu tak organizujemy pracę, żeby było go jak najwięcej. Dzięki temu zwykła realizacja podstawy programowej staje się okazją do świetnej zabawy. Obecnie rozmawiamy o baśniach i bajeczkach. Zobaczcie sami, jak nasze działania wyglądają w praktyce.

  • 21 Złaz Gwiaździsty na polanę Karola Kality Rębajły

    Dziś piękny dzień na wyjście w teren...

    Za nami 21 Złaz Gwiaździsty na polanę Karola Kality Rębajły koło Lipia upamiętniający Powstanie Styczniowe, organizowany przez stowarzyszenie Kotyzka. I już nie pierwszy, w którym mogliśmy wziąć udział

    Chwała Bohaterom!

  • Zabawa Choinkowa 2025– radość, taniec i niezapomniane chwile

    W czwartek, 6 lutego 2025 r., w naszej szkole odbyła się coroczna Zabawa Choinkowa – wydarzenie, na które uczniowie czekali z niecierpliwością. Był to dzień pełen uśmiechu, ruchu i dobrej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

    Zabawę rozpoczęły animacje prowadzone przez doświadczonego animatora. Gry, konkursy i wspólne tańce sprawiły, że dzieci od razu poczuły atmosferę radości i integracji. Po intensywnych harcach przyszedł czas na chwilę wytchnienia przy pysznym poczęstunku – tego dnia na stołach królowała pizza, którą uczniowie zajadali się z ogromnym apetytem.

    Kiedy siły zostały zregenerowane, rozpoczęła się część taneczna, którą poprowadził DJ. Rytmiczna muzyka, dynamiczne układy i niesłabnący entuzjazm uczestników sprawiły, że parkiet ani na moment nie opustoszał. Zabawa trwała w najlepsze, a dzieci nie chciały opuszczać sali – radości nie było końca!

    To był wyjątkowy dzień, pełen pozytywnych emocji i wspólnych przeżyć. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie, by znów wspólnie bawić się i cieszyć!

    Przedszkolaki również miały swój wyjątkowy bal! Nie zabrakło na nim wspólnych tańców, konkurencji i świetnej zabawy. W przerwach był również czas na pyszne przekąski przygotowane przez naszych niezastąpionych rodziców.

  • Wielki sukces naszego ucznia!

    Z dumą informujemy, że nasz uczeń, Bartosz Mucha, zakwalifikował się do III etapu XII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego! Bartosz jest jedynym uczniem z gminy Brody, który dotarł do tego etapu, co czyni jego osiągnięcie jeszcze bardziej wyjątkowym.

    Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  • Ferie zimowe

    Mimo, iż rozpoczęły się ferie, my nie zwalniamy nawet na moment! Pierwszy dzień wolnego spędziliśmy w starachowickim kinie, oglądając film pt "Mufasa: król lew". Już nie możemy się doczekać kolejnych atrakcji

    Ferie z CKiR Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach– Aktywnie, radośnie i edukacyjnie!

    W czasie ferii zimowych dzieci z naszej miejscowości miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych przez CKiR. Był to dzień pełen radości, ruchu i niezapomnianych wrażeń na świeżym powietrzu.

    W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami, którzy z entuzjazmem dołączyli do zabaw przygotowanych przez organizatorów. Po aktywnych zajęciach wszyscy mogli odpocząć i skosztować pysznego poczęstunku w nowej altanie piknikowej, zrealizowanej w ramach projektu „Klasa pod chmurką”.

    Czas między zabawami wypełniały również interesujące aktywności edukacyjne. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, korzystając z nowych pomocy terenowych, które w ciekawy sposób łączyły naukę z praktycznym doświadczeniem.

    Serdecznie dziękujemy CKiR za organizację tego wspaniałego dnia oraz możliwość wspólnego spędzenia czasu w inspirującej atmosferze. Takie inicjatywy udowadniają, że nauka i zabawa mogą iść w parze, przynosząc wiele korzyści i radości. Czekamy na kolejne wydarzenia

    Ferie atrakcji ciąg dalszy. Pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

    Ferie z kulturą – wyjazd do kina Helios w Starachowicach!

    Dziś uczniowie klas 4-8 mieli okazję spędzić wyjątkowe przedpołudnie w kinie. W ramach aktywnych ferii wybraliśmy się na seans filmu „Kleks i wynalazek Filipa golarza”, który przeniósł nas w świat pełen wynalazków, magii i niespodzianek!

    Film opowiadał o nietuzinkowym wynalazku, który odmienił życie bohaterów, a przy okazji podsunął kilka ciekawych refleksji o wyobraźni, kreatywności, uczuciach, emocjach i odwadze w realizacji marzeń.

    Po seansie uczniowie mieli chwilę na rozmowy o filmie, wymianę wrażeń i integrację z kolegami i koleżankami.

    Ten dzień był świetnym połączeniem rozrywki i nauki – w końcu kino to nie tylko zabawa, ale i okazja do poznawania nowych historii, które inspirują i rozwijają wyobraźnię.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i mamy nadzieję, że ten wyjazd zostanie w Waszej pamięci

  • Klasa pod chmurką

    W ostatnim dniu przed feriami, korzystając z pięknej pogody, zerówczaki spędziły czas na świeżym powietrzu, poznając nowe terenowe pomoce edukacyjne na terenie szkolnym. Ciekawe i atrakcyjne plansze i tablice z zagadkami, pomoce sensoryczne, stacja meteorologiczna, zegar słoneczny - to tylko część atrakcji w ramach projektu "Klasa pod chmurką", które będą pomagać naszym uczniom w odkrywaniu fascynującego świata przyrody.

     

  • Akcja "Narty dla dzieci" - zimowa przygoda pełna emocji!

    Zima to idealny czas na aktywności na świeżym powietrzu, a nasza ostatnia w tym semestrze szkolna wycieczka na narty do Krajna, była doskonałą okazją, by spędzić czas na stoku, uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie oraz świetnie się bawić!

    W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I - VIII, którzy mimo zróżnicowanego poziomu zaawansowania, doskonale sobie poradzili na świetnie przygotowanych trasach narciarskich. Dzięki wspaniałym instruktorom wielu z nas poczyniło ogromne postępy!

    Po naszej wyczerpującej aktywności na stoku, mogliśmy rozgrzać się przy ciepłej herbacie i pysznym posiłku, a także wymieniać wrażeniami z najlepszych zjazdów. To był czas pełen śmiechu, rywalizacji i wspólnych chwil radości.

    Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy na narty do Krajna!

  • Dzień Babci i Dziadka

    Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, uczniowie klas 0-3 przygotowali wyjątkowy występ pełen ciepła, radości i wdzięczności. Dzieci, w specjalnie przygotowanych strojach, zaprezentowały wzruszający spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami", wzbogacony o piękne wierszyki, piosenki oraz tańce dedykowane wszystkim Babciom i Dziadkom.

    Była to piękna okazja,

    by podziękować za Ich miłość, troskę i wsparcie, które Dziadkowie dają swoim wnukom każdego dnia.

    Wspaniałe momenty pełne emocji, wzruszeń

    i wspólnych śmiechów

    na pewno pozostaną

    w pamięci nie tylko dzieci, ale również wszystkich zebranych babć

    i dziadków. Dziękujemy

    za Waszą obecność

    i ciepło, które codziennie wnosicie do naszych serc.

    To był wyjątkowy dzień!

    Rodzina to wielki skarb, a szczęściarzami są Ci, którzy mają swoich bliskich obok. Dziś przedszkolaki uczciły zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, przygotowując specjalnie dla nich wyjątkowe przedstawienie. Z radością śpiewały piosenki i ze wzruszeniem recytowały wierszyki. Sprawdziły także sprawność fizyczną babć i dziadków, aby na koniec razem z nimi wykonać prezenty - piękne torby na zakupy. Wiadomą sprawą jest fakt, że czas spędzony z najbliższymi to najlepsze, co możemy dać naszym dzieciakom. Dziękujemy za wspaniałe chwile razem! 

     

  • My się zimy nie boimy

    "Świętokrzyskie-jakie cudne! "- to tytuł innowacji pedagogicznej, której kolejny etap realizowaliśmy w dniu dzisiejszym. Wyjątkowo piękna aura sprawiła, że mogliśmy wydawać okrzyki zachwytu nad niesamowitością zimowego widoku Puszczy Świętokrzyskiej. Wejście na Łysicę w styczniowej scenerii zostanie na długo w naszej pamięci.

    Przy tej okazji odwiedziliśmy Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Widzieliśmy między innymi: skamieliny trylobitów, kość dinozaura, tura, zęby mamuta, meteoryty i oczywiście skarby Ziemi: kamienie szlachetne i półszzlachetne, krzemienie i bursztyny. Warto przyjść, zobaczyć i posłuchać.

    Dziękujemy za ciekawą opowieść i pokaz szlifowania kamieni. Było bajecznie... Wrócimy tu znów na pewno. 

  • Wielki sukces Emilii Jasztal!

    Wielki sukces Emilii Jasztal! "

    Z dumą informujemy, że uczennica klasy VIII naszej szkoły, Emilka, osiągnęła niezwykły sukces, kwalifikując się - jako jedyna reprezentantka Gminy Brody - do III, ostatniego etapu, VIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego!

    To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy Emilki. Konkurs, organizowany na poziomie wojewódzkim, wymaga nie tylko doskonałej znajomości zasad językowych, ale także kreatywności i umiejętności analizy tekstów literackich.

    Gratulujemy Emilii, życząc powodzenia w ostatnim etapie – trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

  • Wycieczka do FlyPort Radom

    07.01.2025

    Powrót do szkoły wcale nie musi być przykrym obowiązkiem, kiedy czekają takie atrakcje! Wycieczka do świata iluzji zaowocowała fantastycznymi zdjęciami, a dzielne maluchy wykazały się nie lada odwagą w spotkaniu

    z gorylem i rekinem. Dziś dla nas nawet kosmos nie stanowił przeszkody, więc we FlyPort Radom sięgnęliśmy chmur -a nawet wyżej. Dla dzieci ze Stawu Kunowskiego nie ma rzeczy niemożliwych. Kolejna wycieczka dostarczyła nam niesamowitych wrażeń!

  • Zbliżająca się rekrutacja

    W związku z rozpoczynającą się rekrutacją do naszych placówek,

    z przyjemnością przedstawiamy bogatą ofertę zajęć specjalistycznych, które mają na celu wspieranie rozwoju uczniów w różnych obszarach edukacyjnych.

    Nasi wychowankowie, zależnie od swoich potrzeb, mają możliwość korzystania

    m.in. z zajęć z zakresu:

    - TERAPII WIDZENIA, z wykorzystaniem profesjonalnych pomocy optycznych;

    - treningu umiejętności społecznych (TUS), mających na celu budowanie pewności siebie i umiejętności współpracy w grupie;

    - TERAPII LOGOPEDYCZNEJ, która pomaga naszym uczniom w poprawie ich wymowy i komunikacji;

    - TERAPII PEDAGOGICZNEJ (w tym: zajęciach korekcyjno- kompensacyjnych, ogólnorozwojowych, z zakresu terapii ręki);

    - TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, w bogato wyposażonych salach

    i kącikach SI, podczas których wspieramy wychowanków mających trudności

    z prawidłowym odbieraniem, przetwarzaniem i reagowaniem

    na bodźce sensoryczne.

    Ponadto prowadzimy treningi słuchowe (m.in. Neuroflow ATS oraz Tomatis),

    a także terapię EEG Biofeedback.

  • Warto Pomagać

    20.12.2024
    🎄♥️Warto pomagać ♥️🎄
    W piątek gościliśmy w szkole Pana Mateusza, tatę Klary, na rzecz której zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Przekazaliśmy dochód z naszej corocznej charytatywnej akcji, która wyraźnie pokazuje, co jest istotą Bożego Narodzenia i człowieczeństwa.
    Do naszej akcji przyłączyło sie KGW „Stawianki”, za co należą się Wam wielkie 👏👏👏
    Jeszcze raz - w imieniu własnym oraz Klary i jej rodziców - serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek, nawet najmniejszy sposób, przyczynili się do sukcesu kiermaszu, życząc zdrowych i spokojnych świąt spędzonych radośnie i beztrosko w gronie najbliższych
  • Zdrowo jemy i się tym delektujemy

    W naszej szkole odbyła się - już po raz drugi - akcja pod hasłem „Zdrowe Śniadanie”, mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz edukację dzieci na temat prawidłowego odżywiania. Wydzarzenie

    odbyło się w radosnej atmosferze, a uczniowie z zapałem uczestniczyli w przygotowaniach. Każde dziecko miało okazję, pod okiem nauczycieli, wykonać zdrowe danie. Na stole pojawiły się twarożki i kolorowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, ozdobione świeżymi pomidorami, ogórkami, papryką, sałatą, rzodkiewką.

    Kolejną atrakcją były zdrowe desery. Na stół trafiło wilgotne ciasto marchewkowe, które stanowiło świetną alternatywę dla tradycyjnych słodyczy. Do tego gofry szpinakowe, które, mimo swojego nietypowego składnika, zyskały wielką sympatię dzieci.

    Nie zabrakło również koreczków z warzyw i owoców, które okazały się prawdziwym hitem. Dzieci mogły wybierać spośród różnych kombinacji smakowych, łącząc na przykład owoce z serem, a pomidory z oliwkami. Napoje, które towarzyszyły śniadaniu, były przygotowane ze świeżo wyciskanych pomarańczy i cytryn, co dodawało energii i orzeźwienia.

    „Zdrowe Śniadanie” to inicjatywa, która z pewnością ma ogromny wpływ na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Dzięki takim wydarzeniom uczniowie uczą się, że zdrowe jedzenie może być smaczne i kolorowe, a wspólne przygotowywanie posiłków daje ogromną radość i satysfakcję.

    Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został szkolny etap konkursu plastycznego pod hasłem „Ekomisja na talerzu”. Wszyscy uczestnicy - i zwycięzcy, i wyróżnieni- otrzymali nagrody finansowane przez szkołę. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnym etapie konkursowych zmagań

    Nasze zerówczaki także dołączyły do szkolnej akcji pt. "Zdrowe śniadanie", samodzielnie przygotowując pyszne i zdrowe kanapki w zaciszu swojej klasy. Kolorowe i smaczne śniadanka zniknęły błyskawicznie

  • „Świętokrzyskie jakie cudne” - Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”

    Po raz kolejny nasi uczniowie klas III - VIII uczestniczyli w wycieczce w ramach innowacji pedagogicznej. Tym razem udaliśmy się do Krzemionek Opatowskich - rezerwatu archeologicznego, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Była to fascynująca podróż w głąb historii.

    Podczas wizyty w Muzeum Archeologicznym uczniowie dowiedzieli się, jak dawni górnicy wydobywali i przetwarzali krzemień pasiasty i jak trudna to była praca. Dzieci z ciekawością oglądały repliki narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Uczestnicząc w warsztatach "Spotkanie z jaskiniowcem", uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w rozpalaniu ognia przy użyciu pradawnych metod, co okazało się zarówno trudnym, jak i ekscytującym wyzwaniem. Wszyscy mogli także stworzyć własne naszyjniki z pomocą neolitycznych narzędzi.

    Wycieczka była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale również do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i doświadczania historii w ciekawy sposób.

  • Dzień Kredki

    "Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę..." Słowa tej piosenki przyświecały naszym zerówczakom podczas obchodów Dnia Kredki. Z tej okazji, przebrani za kredki w ulubionych kolorach, braliśmy udział w zajęciach i zabawach- oczywiście z kredkami w roli głównej. Dzieciaki poznawały i segregowały różne rodzaje kredek, rozwiązywały zagadki matematyczne, mieszały kolory tworząc zupełnie nowe barwy. Wykonały również własne organizery na przybory i oczywiście wzorowo zastrugały swoje szkolne kredki. To był niesamowity dzień.

  • Dzień buraka

    Przyszła pora na buraczka

    Z przedszkolnego warzywniaczka.

    A buraczek jest czerwony

    Jednakowo z każdej strony.

    Chodzi ciągle obrażony bo jest z chrzanem wciąż łaczony .

    Burak słodki jest i zdrowy ,

    Burak bywa też cukrowy .

    Burak dobry jest w sałatce

    Powiedz o tym swej sąsiadce.

    Burak w barszczu jest z uszkami ,

    Sok z buraka wypij z nami !

    Tym autorskim wierszem pani Asi przedszkolaki zaczęły Dzień Buraka.Jak zwykle spędziliśmy miło czas bawiąc się, ucząc, gotując.Zainspirowani innowacją klasy trzeciej zrobiliśmy swój zakwas.Wcześniej jednak przedszkolaki z przyjemnością spróbowały wytworu swoich starszych kolegów. Po wszystkich zadaniach chętniej też jadły barszczyk z uszkami przygotowany przez panią kucharkę.

  • Pamiątkowy egzemplarz „Kordiana” od Prezydenta dla PSP w Stawie Kunowskim

    Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wyjątkowy prezent – „Kordiana” Juliusza Słowackiego - przekazany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę, z okazji udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

    To inicjatywa mająca na celu popularyzację polskiej literatury. Co roku, w pierwszą sobotę września, w całym kraju odbywają się publiczne czytania wybitnych utworów literackich. W 2024 roku wyborem organizatorów był właśnie „Kordian”– jedno z najważniejszych dzieł romantyzmu, element naszej narodowej tożsamości.

    W ramach tej szlachetnej akcji dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie uczestniczyli w czytaniu fragmentów dramatu, wprowadzając młodszych i starszych uczestników w świat literackiego geniuszu Słowackiego. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób przyczynić się do szerzenia kultury i tradycji literackiej w Polsce.

    Pamiątkowy egzemplarz „Kordiana”, który trafił do naszej szkoły, jest symbolem uznania dla zaangażowania i pasji, jaką wykazaliśmy, biorąc udział w tej ogólnopolskiej akcji. Z pewnością będzie on cenną pamiątką i inspiracją do dalszego poznawania twórczości wybitnych polskich autorów.

    Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za ten wspaniały gest oraz za docenienie wysiłków naszej szkoły w promowaniu kultury narodowej. Z pewnością będziemy kontynuować naszą przygodę z literaturą, biorąc udział w kolejnych edycjach Narodowego Czytania, a także zachęcając naszych uczniów do sięgania po dzieła polskich pisarzy i poetów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim
    Staw Kunowski ul. Szkolna 6, 27-230 Brody
  • (041) 271-11-80

Galeria zdjęć